Uz nove krovove, glavni znak povratka u bošnjačka sela svakako je džamija, muslimanska bogomolja, kakvih je oko 900 srušeno tokom rata.
Novi šef UNMIK-a Joachim Ruecker najavio je da će se najviše angažovati na podršci pregovaračkom procesu, kako bi se do kraja godine pronašlo rešenje za status Kosova. Nemački diplomata nada se da će biti poslednji šef UNMIK-a.
Počinje još jedan Sarajevo Film Festival....
Politički krugovi u Beogradu takođe tvrde kako neće podelu teritorije kao rešenje za Kosovo. Navodi se da ni predsednica Koordinacionog centra Vlade Srbije za Kosmet tako nešto nikada nije izjavila. Neki politički analitičari ocenjuju kako je moguće da postoji drugi ili rezervni plan Srbije za Kosovo.
Bivši premijer RS Gojko Kličković, optužen za privredni kriminal, ali i osumnjičen za ratne zločine, nalazi se u Beogradu, a trebao je, prema odluci Okružnog suda, biti isporučen BiH. Međutim, Vrhovni sud Srbije presudu nižeg suda je poništio, pa je Kličković i dalje u Srbiji. Kako se susjedne države odnose prema ljudima koji su optuženi u Bosni, ali se nalaze na terirotiji Hrvatske ili Srbije?
Više desetina kombi taksista iz nekoliko crnogorskih opština danas su pred zgradom Vlade Crne Gore protestovali, tražeći da im se omogući rad još dvije godine, otpišu dugovanja na ime poreza i daju olakšice za vraćanje kredita za samozapošljavanje.
Međunarodni dan mladih, 12. avgust, u BiH i nije baš za proslaviti. Mladi su uglavnom bez perspektive, posla, novca, stana, socijalno nezbrinuti. Deceniju nakon kraja rata u zemlji, mladi više nego ikad žele otići.
Nezavisni politički analitičari iz Hrvatske, Bosne, Srbije i sa Kosova objašnjavaju zašto su odbačeni predlozi za rešavanje preostalih problema Balkana koje su u proteklih pola godine izneli Janez Drnovšek i Ivo Sanader i da li su Slovenija i Hrvatska toliko odmakle od ostatka Balkana da već mogu da mu predlažu rešenja.
Gost Press kluba je Miljenko Dereta, predsednik nevladine organizacije Građanske inicijative.
Podmetanjem eksplozivne naprave, koja je aktivirana u petak oko 3.00 sati ujutro,u Sarajevu je uništen mezar Alije Izetbegovića, prvog predsjednika Predsjedništva BiH i ratnog lidera Bošnjaka. Napad, koji je policija okarakterila kao politički motivisan, dolazi samo mjesec i po dana prije opštih izbora u BiH. Sa svih strana su uslijedile osude zbog skrnavljenja mezara, a u prvim se komentarima političara iz RS navodi kako bi namjera mogla biti skretanje pažnje sa nedavno objavljenih snimaka o zločinima nad Srbima u "Oluji".
«Neću da se drogiram Jer nijesam drogaš ja Neću da mi mozak dimi Kao klačina... Svaki dan se istuširam Zdrav sam kao konj Neću da sam izdrogiran Idem na balkon...» Pjesma Bježite drogaši dio je kampanje u borbi protiv narkomanije koju odnedavno u Crnoj Gori radi multimedijalna trupa The books of knjige. Ovaj sastav čine Aleksandar Radunović Popaj, Veselin Gajović Gajo, Zoran Marković Zonjo i Goran Vujović. The books of knjige, prema ocjeni mnogih, jedan je od najpopularnijih sastava urbane scene u Crnoj Gori. Četvorica Cetinjana za sebe kažu da nikada nisu bili poltroni i da nisu imali tabua. Naš Online gost je Aleksandar Radunović Popaj.
Objavljivanje video snimaka u beogradskim medijima o zločinima nad srpskim civilima neposredno nakon godišnjice operacije "Oluja", može se tumačiti i kao pokušaj diskreditovanja njenih učesnika, kaže Erik Gordi (Eric Gordy), profesor Univerziteta Klark u Bostonu. On navodi da treba imati u vidu i da je nedavno uhapšen general Ante Gotovina i da je možda cilj da se omoguće Tužilaštvu dodatni dokazi. On međutim ne veruje da pokretanje pitanja krivice za ova ubistva može na bilo koji način može da umanji odgovornost pripadnika drugih naroda za ostala zlodela.
Učitajte više sadržaja...
No media source currently available