Brisel produžava i proširuje sankcije Kremlju, a Srbija ih ne uvodi, epilog je nakon više od godinu i po dana ruske invazije na Ukrajinu. EU je Rusiji do sada uvela 11 paketa sankcija, dok se dvanaesti očekuje.
Srbija je ojačala svoju granicu s Mađarskom dok stotine migranata dnevno pokušavaju prijeći u Evropsku uniju, u jeku navodnih sukoba kriminalnih grupa i svakodnevnih sukoba između migranata.
Berezovski nakon izjave o ratu u Ukrajini ne spada u dobrodošle umetnike na Zapadu, napustio ga je dugogodišnji agent, a otkazani su mu i pojedini koncerti.
Afere i zahtevi za smenu prate direktora Bezbednosno-informativne agencije Aleksandra Vulina od 2012. godine i dolaska na vlast Srpske napredne stranke, čiji je koalicioni partner.
Grupa ultradesničara iz Srbije gostovala je nedavno na godišnjem festivalu italijanske neofašističke organizacije KazaPaund, na kojem su plasirali i mitove o Kosovu.
Širenje uticaja države na medije i obesmišljavanje uloge regulatornih tela, glavne su zamerke novinarskih udruženja u Srbiji na nacrte dva najvažnija medijska zakona.
"Dijalog nije propao" već poslednji sastanak između premijera Kosova Aljbina (Albin) Kurtija i predsednika Srbije Aleksandra Vučića "nije dao rezultate", rekao je na konferenciji za medije 15. septembra glasnogovornik Evropske unije Peter Stano.
Fotografija navodne NATO bombe sa porukom "Srećan Uskrs" povučena je, prema navodima organizatora, sa izložbe u Moskvi posle upita Radija Slobodna Evropa (RSE) o njenom poreklu.
Institut za transfuziju krvi u Srbiji uputio je apel građanima da daju krv, nakon što su rezerve svih krvnih grupa došle na nizak nivo. Nedostatak krvi može dovesti do odlaganja nekih zahvata, kao što su ortopedske operacije. Koliko često možete pomoći?
U svakoj runi dijaloga na nivou lidera dominiraju tenzije, stoga i ova nova najverovatnije neće predstavljati nikakav izuzetak.
Ovo nije prvi put da državljani Srbije učestvuju u posmatračkim misijama na izborima koje organizuje Ruska Federacija na ukrajinskim teritorijama.
Istraživanje RSE o nabavci sistema javnog video nadzora razotkrilo je da je u više od 40 gradova i opština u Srbiji oprema kupljena od istog dobavljača – beogradske firme Macchina Security.
Učitajte više sadržaja...