Tuče, uvrede, polivanje vodom, čupanje kablova sa govornice, kletve, gađanje cipelom, bojkot: deo su parlamentarnog života Srbije u nešto više od 30 godina višestranačja.
Učenici srednjih škola u Srbiji koji nastavu pohađaju na albanskom jeziku ovu školsku godinu započeli su bez udžbenika na maternjem jeziku.
"Biti LGBTI+ osoba u Rusiji je zaista teško. U Beogradu se osećam sigurnije i zato sam ovde". Ovo su reči 24-godišnjeg fotografa Sandra iz Sankt Peterburga, koji je došao u Srbiju pre godinu dana.
Većina mladih koji su govorili za RSE ocenjuje da bi ukidanje EU bezviznog režima Srbiji znatno otežalo njihovu slobodu kretanja. Dodaju, međutim, da s druge strane ne putuju mnogo, jer za odlazak u države EU nemaju dovoljno novca.
Među zahtevima opozicije su sprečavanje promocije nasilja u javnom prostoru, kao i smene ministra policije Bratislava Gašića i direktora BIA Aleksandra Vulina.
Uzvicima "lopovi" i "napolje", pištaljkama i bukom, poslanici dela opozicije ometali su 5. septembra rad Skupštine zbog neispunjenja zahteva protesta "Srbija protiv nasilja".
Fizički napadi, govor mržnje, diskriminacija, zabrane šetnji – deo su svakodnevnice s kojom se LGBT+ zajednica u Srbiji suočavala proteklih decenija. Ovogodišnja Prajd nedelja održava se od 4. do 10. septembra pod sloganom 'Nismo ni blizu' – sa naglaskom na zahteve koje vlast ne ispunjava.
Gošća prve epizode nove sezone podkasta Glasom mladih Radija Slobodna Evropa je radijska novinarka i aktivistkinja Lana Nikolić.
Nada pojedinih lidera Evropske unije u značajnije smanjenje ruskog uticaja na Zapadnom Balkanu pokazala se netačnom, rekao je za RSE istraživač Clingendael instituta u Holandiji, Wouter Zweers.
Nova uredba trebalo bi da otkloni neprijatnosti sa kojima su se susretale neke pokrivene muslimanke na aedromima u Srbiji.
Navijači beogradskog Partizana izašli su na ulice glavnog grada Srbije tražeći hitnu ostavku svih rukovodećih struktura u klubu, od čelnih kadrova do Skupštine kluba.
Učitajte više sadržaja...