Dostupni linkovi

Tužilaštvo u Novom Sadu saslušalo više od 60 ljudi nakon nesreće na Železničkoj stanici


Spasilački tim provera deo Železničke stanice na kojoj se obrušila nadstrešnica, 2. novembar 2024.
Spasilački tim provera deo Železničke stanice na kojoj se obrušila nadstrešnica, 2. novembar 2024.

Više javno tužilaštvo u Novom Sadu saopštilo je 13. novembra da je do sada saslušano 66 osoba, povodom nesreće na Železničkoj stanici u tom gradu, gde je u obrušavanju nadstrešnice poginulo 14 osoba.

U saopštenju tužilaštva navodi se da će u toku dana biti saslušano još pet osoba.

Tužilaštvo u ovom momentu vodi predistražni postupak.

Kako se navodi, u toku je građevinsko veštačenje kako bi se utvrdio uzrok pada nadstrešnice, kao i analiza uzoraka ostataka srušene nadstrešnice.

"Po završetku veštačenja i utvrđivanja uzroka pada nadstrešnice, tužilaštvo će biti u mogućnosti da utvrditi odgovornost za učinjene propuste koji su doveli do tragične posledice", dodaje saeu saopštenju.

Tužilaštvo navodi da nesreća ima apsolutni prioritet u postupanju, te da su u saradnji sa policijom prikupili svu dokumentaciju od svih relevantnih institucija i pojedinaca, čija je detaljna analiza u toku.

Nakon što je 1. novembra u obrušavanju betonske nadstrešnice na renoviranoj Železničkoj stanici u Novom Sadu, poginulo 14 osoba, a tri teško povrđene, deo građana, aktivisti i opozicija pozivaju vlast na odgovornost.

Održano je više protesta, sa kojih je zatraženo utvrđivanje krivične odgovornosti za nesreću, kao i ostavke premijera Srbije Miloša Vučevića i gradonačelnika Novog Sada Milana Đurića.

Nekoliko dana nakon nesreće, ostavku je podneo jedino ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić.

Među zahtevima protesta je i objavljivanje svih tajnih ugovora u vezi sa rekonstrukcijom Železničke stanice u Novom Sadu, a traži se i kontrola svih infrastrukturnih projekata koji su započeti i realizovani u poslednjih deset godina.

XS
SM
MD
LG