Crvena prašina svakodnevica je u i Radincu, naselju na periferiji Smedereva, pedesetak kilometara od Beograda. Problem sa lošim kvalitetom vazduha, ovde je rezultat rada Železare Smederevo koja je od 2016. godine u vlasništvu kineske kompanije HBIS.
Otvaranje kancelarije DFC u Beogradu deo je sporazuma o normalizaciji ekonomskih odnosa između Kosova i Srbije
Tema najnovijeg Mosta Radija Sloboda Evropa bila je nedavno potpisani Vašingtonski sporazum između Beograda i Prištine.
Najveći skok u broju obolelih tokom septembra zabeležila je Crna Gora. Evo kako se kretala kriva tokom pandemije u državama Balkana i ko ima najveći broj obolelih na 100.000 stanovnika?
Srbija u 2020. godini, do sada, nije otvorila nijedno poglavlje u pregovorima o članstvu u EU. U Vladi Srbije za RSE kažu da je elemenata za otvaranje poglavlja itekako bilo i napominju da ova godina još nije završena. Za pojedine zvaničnike EU izostanak otvaranja poglavlja govori sam za sebe.
Pitanje imovine u dijalogu Beograda i Prištine, prema oceni predsednika Srbije Aleksandra Vučića, bolno je za obe strane. O ovom pitanju naime, dve strane imaju potpuno suprostavljene stavove.
Izmeštanjem ambasade iz Tel Aviva u Jerusalim, Srbija će postati prva evropska država sa takvom odlukom. Ovo nije prvi put da se spoljnopolitičke odluke Srbije kose sa politikom Evropske unije.
Ovogodišnja 10. jubilarna Nedelja ponosa održava se od 14. do 20. septembra digitalno, a centralni događaj – Parada ponosa, koja je bila planirana za 19. septembar, pomera se za sledeću godinu.
Otvaranjem Centra za inovacije i razvoj digitalizacije kineske kompanije Huawei u Beogradu, Srbija je intenzivirala saradnju sa tom kompanijom, nakon što se potpisom predsednika Srbije na sporazumu u Vašingtonu obavezala da će zabraniti upotrebu 5G mreže koja je nabavljena od nepouzdanih kupaca.
Minimalna zarada u Srbiji u 2021. godini biće veća za 6,6 odsto i iznosiće 32.126 dinara (oko 272 evra). Ta zarada nije dovoljna ni za minimalnu potrošačku korpu.
Protestni hor je inicijativa građana Novog Sada okupljenih oko SOS ženskog centra i Feminističke mreže. Reč je o interaktivnoj formi, kroz koju će se učesnici hora kretati po gradu, obilazeći nadležne institucije ili mesta na kojima se dogodilo nasilje.
Mediji na jezicima nacionalnih manjina u Srbiji suočavaju se sa brojnim problemima među kojima su najizraženiji oni koji se odnose na finansiranje, političke pritiske i uticaje Saveta nacionalnih manjina na njihovu uređivačku politiku.
Učitajte više sadržaja...
No media source currently available