Ruski i ukrajinski pregovarači biće u istoj zemlji dok budu vodili razgovore sa američkom delegacijom u Saudijskoj Arabiji, ali malo ko očekuje značajan rezultat.
Osamnaest meseci bez sastanka na visokom nivou – dijalog Kosova i Srbije je u zastoju. Pošto su obe zemlje suočene s unutrašnjim izazovima, deluje da je konačni sporazum daleko.
U Mostu Radija Slobodna Evropa razgovaralo se o tome koji su putevi izlaska iz duboke krize u kojoj se nalazi Srbija. Sagovornici su bili Bojan Pajtić, profesor Pravnog fakulteta u Novom Sadu, i Dušan Spasojević, profesor Fakulteta političkih nauka u Beogradu.
Sjedinjene Američke Države bi mogle da imaju čizme na terenu u Ukrajini – mada ne na način na koji bi mnogi očekivali.
Evropske zemlje su sasvim sposobne da pošalju vojnu misiju u Ukrajinu bez podrške SAD, rekao je za RSE bivši komandant američke vojske u Evropi.
"Ulcinj nije na prodaju", poručilo je više stotina mještana, predstavnika lokalne vlasti i preduzetnika iz Ulcinja koji su protestovali 22. marta u tom gradu, na krajnjem jugu Crne Gore.
Statut Zajednice opština sa srpskom većinom na Kosovu nije u skladu sa Ustavom Kosova, ali se on ne može poništiti, izjavio je Enver Hasani, profesor prava i međunarodnih odnosa i bivši predsednik Ustavnog suda Kosova. S tom ocenom slaže se i politikolog iz Beograda Ognjen Gogić.
U Srbiji je 2021. izrađen Nacrt Zakona o istopolnim zajednicama, koji bi istopolnim parovima doneo neka od osnovnih prava. Međutim, dalje od Vlade nije stigao.
Širom Srbije proteklih dana preko društvenih mreža su organizovani "zborovi građana". Na ovaj vid samoorganizovanja pozvali su studenti koji predvode višemesečne proteste s kojih se traži odgovornost vlasti za pogibiju 16 ljudi u padu nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu.
Crna Gora nije pozvana da se pridruži Deklaraciji o saradnji u oblasti odbrane koju su 18. marta u Tirani potpisali ministri odbrane Hrvatske, Albanije i Kosova.
Iako nema zvaničnih potvrda da je LRAD korišćen, mnogobrojna pitanja otvara i sama činjenica da je MUP nabavio takav sistem.
Cijene hrane u Bosni i Hercegovini su u konstantnom rastu. Više su i plate, ali one ne prate rast troškova života. Potrošače najviše zanima koliko plaćaju brašno, ulje i šećer. Istovremeno, za kafu, pivo i žvake potrošeno je znatno više
Učitajte više sadržaja...