Studentu koji je krajem decembra uhapšen nakon protesta ispred Skupštine Grada Beograda odbijena je žalba na rešenje o određivanju kućnog pritvora, potvrdio je u sredu njegov advokat.
Žalba koju je uložio student Dimitrije Radovanović odbijena je bez obrazloženja, izjavio je advokat Jovan Rajić za portal televizije N1.
"Oni su očigledno uzeli 'pelcer' koji koriste u tim situacijama kada nema racionalnog obrazloženja i napisali su da je sudija za prethodni postupak u svemu pravilno primenio zakon i da postoji osnovana sumnja da bi (Radovanović) mogao da ponovi delo i da navodi iz žalbe nisu takvi da utiču na odluku", rekao je Rajić.
Rajić je ocenio da je "potpuno očigledno" da je odluka doneta mnogo ranije i da se sud ni na jednom mestu nije osvrnuo na konkretne razloge navedene u žalbi.
"Nigde to nije obrazloženo kao što mora, nego u tri rečenice – neke fraze, floskule, to su prepisali", naveo je advokat.
Dimitriju Radovanoviću, studentu koji je uhapšen na protestu u decembru, određena je mera kućnog pritvora, koji on provodi u studentskoj sobi u domu "Patris Lumumba" u Beogradu.
Pročitajte i ovo: Iz pritvora na ispite: Šta je sa studentima uhapšenim na protestu u Beogradu?Devetnaestogodišnji student Pravnog fakulteta u Beogradu uhapšen je 24. decembra posle opozicionog protesta zbog navoda o izbornoj krađi.
Radovanovića tužilaštvo tereti za nasilničko ponašanje tokom protesta opozicione koalicije "Srbija protiv nasilja" ispred Skupštine Beograda koji su obeležili neredi.
Incidenti su počeli kada je deo maskiranih ljudi gađao gradsku kuću i polomio ulaz i prozore, a policija, koja je bila unutar zgrade, odgovorila suzavcem.
Usledila je akcija Žandarmerije u kojoj je uhapšeno skoro 40 demonstranata.
Radovanović je ranije izjavio za Radio Slobodna Evropa (RSE) da je sa drugom priveden kada su se vraćali sa protesta.
Posle noći koju je u policijskoj stanici proveo sa drugim uhapšenim demonstrantima, saslušan je i upućen na izdržavanje jednomesečnog kućnog pritvora.
Neredi ispred Skupštine Beograda izbili su 24. decembra kada je najveća opoziciona koalicija "Srbija protiv nasilja" pokušala da uđe u zgradu i proglasi pobedu na lokalnim izborima za glavni grad Srbije.
Opozicija optužuje vladajuću Srpsku naprednu stranku (SNS) za prekrajanje rezultata izbora i traži raspisivanje novih, što vlast negira.
Uz opoziciju, na izborne neregularnosti u Srbiji ukazali su domaći i međunarodni posmatrači.
OEBS-ova Kancelarija za demokratske institucije i ljudska prava saopštila je da su izbore obeležili i zloupotreba javnih sredstava, medijska dominacija predsednika države, negativna kampanja i širenje straha.
Nevladina organizacija CRTA ocenila je da je organizovana migracija birača uticala na ishod rezultata u Beogradu.
Pročitajte i ovo: Sendvič, ceduljica i fiktivna adresa: Put glasača iz BiH u BeogradDeo evroparlamentaraca pozvao je na nezavisnu istragu svih prijavljenih nepravilnosti tokom izbora. Evropska unija i Sjedinjene Američke Države su pozvale nadležne u Srbiji da istraže navode međunarodnih posmatrača.