Dostupni linkovi

Skupština konstatovala ostavku Vlade Srbije


Konstatovanjem ostavke premijera, vlada postaje tehnička, a istovremeno počinje da teče rok od 30 dana za izbor nove vlade
Konstatovanjem ostavke premijera, vlada postaje tehnička, a istovremeno počinje da teče rok od 30 dana za izbor nove vlade

Skupština Srbije konstatovala je ostavku premijera Miloša Vučevića, a time je prestao mandat celoj vladi.

Konstatovanjem ostavke premijera, vlada postaje tehnička, a Vučević će funkciju premijera obavljati u tehničkom mandatu do izbora novog.

Istovremeno počinje da teče rok od 30 dana za izbor nove vlade.

Ukoliko se nova vlada ne izabere u tom roku, onda se raspisuju parlamentarni izbori.

Miloš Vučević je podneo neopozivu ostavku 28. januara, nakon što su u Novom Sadu studente u blokadi pretukli napadači koji su izašli iz prostorija vladajuće Srpske napredne stranke.

Studenti su pretučeni dok su lepili nalepnice kojim se pozivalo na na protest u Novom Sadu.

Uz Vučevića, koji je lider SNS, ostavku je podneo i gradonačelnik Novog Sada Milan Đurić.

U Srbiji već četiri meseca traju protesti, predvođeni studentima u blokadi, zbog pada betonske nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu 1. novembra kada je stradalo 15 ljudi i teško povređeno dvoje.

Vlada Miloša Vučevića izabrana je 2. maja 2024. godine.

XS
SM
MD
LG