Ministarka pravde u Srbiji Maja Popović rekla je da država neće tolerisati nasilje i istakla da je Prvo osnovno javno tužilaštvo u Beogradu odmah po dobijanju prijave o napadu na novinara Vuka Cvijića formiralo predmet.
"Sigurna sam da će nadležni organi u najkraćem roku u potpunosti utvrditi činjenično stanje i sve okolnosti povodom ovog događaja. Država neće tolerisati napade i nasilje nad bilo kojim građaninom, kao ni napade na novinare", rekla je Popović.
Ona je dodala da zakon važi za sve, a da je nulta tolerancija prema svakom obliku nasilja među prioritetima rada Ministarstva pravde i Vlade Srbije.
Redakcija političkog nedeljnika Radar saopštila je 29. maja da je njihov novinar Vuk Cvijić napadnut u centru Beograda.
U otvorenom pismu redakcije navedeno je da ga je napao Milan Lađević, urednik prorežimskog Srpskog telegrafa, u prisustvu još jednog novinara tog tabloida.
"Ni udarac pesnicom u vilicu i obaranje na zemlju nisu bili dovoljni, već i pre nego što je policija izašla na uviđaj, redakcija Srpskog telegrafa je, po običaju, lansirala na svom portalu lažnu vest u kojoj navode da je Cvijić nasrnuo na Lađevića", navela je redakcija Radara.
Srpski telegraf je na svom portalu objavio da je Vuk Cvijić "iz čista mira napao suvlasnika Medijske mreže Milana Lađevića, čak mu se unosio i u facu, a onda je počeo da mu preti".
"On je inscenirao da sam ga ja odgurnuo. Pretio mi je i policijom", tvrdi Lađević.
Više javno tužilašto u Beogradu naložilo je utvrđivanje "svih okolnosti pod kojima je došlo do sukoba između dvojice novinara", rečeno je za Betu u ovom tužilaštvu.
Radar je u četvrtak objavio nalaz lekara sa Vojno-medicinske akademije (VMA), kojim se potvrđuje da je novinar Radara Vuk Cvijić zadobio povrede u predelu vilice sa desne strane.
Napad na Cvijića osudile su međunarodne medijske organizacije, kao i Misija Organizacije za evropsku bezbednost i saradnju (OEBS) u Srbiji, a u Beogradu je održan skup podrške ovom novinaru.