"Ja vam ga za te pare neću raditi. U decembru je prosječna zarada u Infrastrukturi bila 407 eura i ja ne mislim raditi za 800 koliko prima otpravnik vozova."
Interesantno, u današnjoj "Pobjedi" u izvještaju sa iste sjednice prenešen je dijametralno suprotan stav Zarije Franovića da će "potpuno podržati mjere Vlade".
Koji je stav zapravo zauzeo predsjednik Odbora direktora pokušali smo da saznamo u direktnom razgovoru sa Franovićem:
"Kada su u pitanju zarade ispoštovaću potpuno odluku Vlade Crne Gore koje je donijela na dan 13.02.2008. godine kada su u pitanju zarade. To je moj komentar."
RSE: U današnjim "Vijestima" prenešen je vaš stav i citirani ste, kako kažete, da vam ne pada na pamet da radite za te pare. Što se promijenilo od juče?
Franović: Da ću poštovati odluku Vlade, a da li ću raditi to je drugo. Ispoštovaću Vladu i to je moj odgovor za vas.
RSE: Da li ćete raditi u Željeznici? Da li imate namjeru da radite za te pare ili ne?
Franović: Što? Ne. Hoću da ispoštujemo odluku. Obavezan sam da ispoštujem odluku.
Kako će restrikcije koje je Vlada najavila uticati na druge članove upravnih odbora pitali smo i Predraga Boškovića, poslanika Demokratske partije socijalista, koji sjedi u Upravnom odboru Rudnika uglja Pljevlja i, prema podacima Komisije za konflikt interesa, u tom preduzeću prima 2.200 eura nadoknade. Bošković, koji je nedavno bio u centru medijske pažnje zbog odluke direktora Rudnika uglja Pljevlja da članovima tog tijela nabavi luksuzne džipove od kojih je njemu dopao Nisan Vorano vrijedan 50.000 eura, tvrdi da su plate u tom preduzeću već usaglašene sa novim Vladinim pravilima: