Tačka o izmjenama naziva ulica u Srebrenici je skinuta sa dnevnog reda sjednice Skupštine Opštine Srebrenica u četvrtak, 29. februara.
Rasprava je otkazana, jer komisija, zadužena za pripremu materijala, nije završila posao u vezi dokumentacije.
Načelnik Opštine Srebrenica Mladen Grujičić na Skupštini je naveo kako će se ta tačka "biti razmatrana na nekoj od narednih sjednica".
Grujičić je o izmjenama naziva ulica u tom gradiću na istoku Bosne i Hercegovine govorio i početkom februara.
Tada je izjavio kako ne zna "napamet" koje tačno ulice će mijenjati nazive, ali smatra da bi jedno ime moglo izazvati negodovanje.
Sa RSE nije podijelio dokument s nazivima ulica koje će mijenjati ime, kao ni kompletnu listu prijedloga.
"Zaboravio sam te nazive ulica, jer ih ima zaista dosta. Ali, ono što bi eventualno moglo nekom da smeta... to je ulica Republike Srpske. Tako bi se zvala glavna ulica koja se u ovom trenutku zove Ulica Maršala Tita", rekao je za RSE.
Istovremeno, predsjednik Skupštine Opštine Srebrenica Salko Tursunović za RSE je 27. februara izjavio da bi "trebalo potpuno odustati od ideje o izmjenama naziva ulica".
"Ako bi se usvojila ova odluka na nekoj narednoj sjednici, to podrazumijeva velike troškove za građane. U tom slučaju morali bi mijenjati sva lična dokumenta – lične karte, pasoše, vozačke dozvole, zdravstvene knjižice, a to je skup i dugotrajan proces. Zato, ova tačka neće biti razmatrana na ovoj sjednici", rekao je Tursunović.
U Srebrenici ima svega dvadesetak ulica.
Većina je dobila nazive polovinom 20. vijeka i ostali su na snazi do 1996. godine, kada je odlukom Skupštine Opštine koju su činili odbornici srpske nacionalnosti donijeta odluka da se svi nazivi ulica promijene.
Odlukom nove skupštinske većine u kojoj je bilo i Bošnjaka, 2002. godine, vraćeni su stari nazivi ulica.