Na predsedničkim izborima u Gruziji pobedila je Salome Zurabišvilji i time postala prva žena na čelu te zemlje. Sa skoro svim prebrojanim glasovima, bivša diplomatkinja iz Francuske imala je 59 odsto glasova, a njen rival Grigolj Vašadze 40 procenata. Zurabišvilji je podržala vladajuća stranka Gruzijskog sna, dok je Vašadze kandidat ujedinjene opozicije.
Novi ustav koji treba da stupi na snagu, učiniće ulogu predsednika uglavnom ceremonijalnom.
Zurabišvijli je rođena Parizu nakon što su njeni roditelji pobegli iz Gruzije 1921. godine, nakon aneksije od strane sovjetskih snaga. Karijeru je gradila u francuskoj diplomatskoj službi i službovala je u Tbilisiju, gruzijski prestonici, 2003. godine.
Kasnije se odrekla svog položaja, a tadašnji predsednik Gruzije Sakašvilji je imenovao za svog ministra inostranih poslova.
Zurabišvilji je rekla da daje prednost balansiranju odnosa Gruzije sa Rusijom i Zapadom.
Vašadze, koji je bio ministar spoljnih poslova tokom sukoba između Gruzije i Rusije 2008. godine, smatra se naklonjenijim Zapadu.