Komentarišuli informaciju da DNK uzorci Armina Muše Osmanagića i Vuka Vulevića koje su policijski čelnici prije četiri godine nezvanično optužili za ubistvo Duška Jovanovića nijesu poslati na vještačenje u Kriminalistički ured u Visbadenu, Miodrag Jovanović, brat ubijenog urednika "Dan"-a, za naš radio kaže da ta činjenica potvrđuje stav porodice da istraga iz nekih razloga neobjašnjivo dugo traje:
"I da su oni koji su sve to učinili na čelu sa nalogodavcima veoma zaštićeni. Znajući da se od trećeg dana do zareza sve zna što se te noći dogodilo onda to još više povećava našu zabrinutost. Ja hoću da vjerujem da su pritisci Evropske zajednice stvarni i da se o njih neće moći oglušiti i da će se konačno i protiv tih nedodirljivih da će se konačno doći i do tih nedodirljivih. Da iza svega stoji zaista neko za naše prilike nedodirljiv, to je već svakome jasno. Mi smo se i u ovoj istrazi i za ove četiri godine zaista ponašali čini mi se i možda previše kooperativno i znamo ko sve stoji u tom lancu i nadamo se da će ono što je rečeno konačno biti rečeno svakom drugom i ono što je već treći dan rečeno i ko ga je ubio i zašto ga je ubio i da nedodirljivi to više neće biti."
Za ubistvo Duška Jovanovića sudi se jedino karatisti Damiru Mandiću koji je u prvostepenom postupku oslobođen krivice i očekuje novo suđenje. Krug počinilaca nije zatvoren, iako su policijski čelnici za to djelo javno prozvali Vulevića i Osmanagića koji su nakon zločina jedno vrijeme bili u bjekstvu. Vulević je prije tri godine uhapšen u Beogradu, a Osmanagić se sam predao policiji. Ti ljudi su godinama dostupni istražnim organima, ali policija protiv njih nije podigla krivične prijave uz obrazloženje da nema dovoljno dokaza. Činjenica da njihovi DNK uzorci koje je trebalo uporediti sa trgovima iz auta iz koga je na Duška Jovanovića navodno pucano još nijesu poslati na ekspertizu potvrđuje da istražni organi nijesu iskoristili ni ključni trag. Tu informaciju objelodanio je i istražni sudija podgoričkog Višeg suda Miroslav Bašović koji je televiziji "Vijesti" potvrdio da mu je početkom ove godine naloženo da prikupi uzorke DNK osumnjičenih, a to je i učinio tek na četvrtu godišnjicu ubistva Duška Jovanovića. Sudija Bašović nije mogao da odgovori na pitanje zašto se čekalo toliko dugo kada su osumnjičeni dostupni već godinama.
Aleksandar Zeković, član skupštinskog Odbora za građansku kontrolu rada policije, kaže da ovaj slučaj potvrđuje da institucije sistema ne funkcionišu:
"Sa druge strane ovo ukazuje da očigledno postoje određene strukture u samoj upravi policije Crne Gore koje su zainteresovane da se ovaj slučaj ne rasvijetli. Ja bih ovo doveo u vezu i sa svim drugim slučajevima za koje ne postoji jednostavno politička volja da se oni procesuiraju. Podsjetiću da smo gotovo više od deset godina čekali da se pokrene bilo kakve predkrivične radnje u slučaju deportacije bosanskohercegovačkih izbjeglica, po pitanju zločina u Bukovici što očigledno dovodi do toga da bilo koji događaj u Crnoj Gori i zločin u Crnoj Gori ne postoji politička volja. Ja bih konkretno precizirao političke elite i određenih struktura koje su na neki način bliske toj političkoj eliti da jednostavno sa te strane nema ni pomaka."
Glavni urednik "Dana" Mladen Milutinović podsjeća da je njegov list još prije par mjeseci potakao sumnju da DNK uzorci nijesu poslati:
"Sama činjenica da se tek nakon četiri i više od četiri godine ove istražne radnje preduzimaju u suštini govori o tome koliko je država uopšte spremna da razriješi ovaj monstruozni zločin. Sama ta činjenica je dovoljna da nam kaže koliko su i pravosudni i istražni organi zainteresovani da ovaj slučaj jednom razriješe do kraja."
Duško Jovanović je ubijen 27. maja 2004. godine na pragu svoje redakcije. Prst optužbe u tim danima uperen je ka crnogorskoj vlasti koja nije krila animozitet prema Jovanoviću. Državni i policijski vrh su obećali da će ovo ubistvo biti do kraja rasvijetljeno. Četiri godine kasnije niko od osumnjičenih nije iza rešetaka, a motive i nalogodavce niko i ne pominje.