Merenja Kosovskog hidrometeorološkog zavoda otkrivaju visoke nivoe supstanci opasnih po zdravlje, kao što su ugljen-dioksid, monoksid i gasovi s efektom staklene bašte. A pored ovih zagađivača, na Kosovu postoji još jedan skriveni neprijatelj koji ugrožava javno zdravlje – metan.
Tema Mosta Radija Slobodna Evropa bila je da li predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću pada rejting.
Regrutacija muškaraca u Rusiji za rat u Ukrajini uveliko se povećala u mnogim oblastima te zemlje, uz rekordno visoke bonuse za prijavu i druge podsticaje.
Dobrodošli na blog uživo Radija Slobodna Evropa. U toku dana i večeri pratićemo dešavanja u Novom Pazaru, na jugu Srbije, gde se održava protest n poziv studenata u blokadi i u Beogradu, gde vladajuća Srpska napredna stranka organizuje skup pod nazivom "Ne damo Srbiju".
Predstavnici Irana i SAD sastaće se u Omanu kako bi razmotrili eskalaciju nuklearne krize. Uz visoke tenzije i niski nivo poverenja, obe strane se suočavaju s ogromnim pritiskom.
Gotovo dvije decenije od prvih političkih obećanja o izgradnji brze ceste od Lašve do Jajca, koja će "razbiti" prometni kolaps u srednjoj Bosni i povezati to područje sa ostatkom zemlje, radovi nisu završeni ni na prvoj dionici, dugoj nepunih pet kilometara.
Svako slabljenje ekonomije na evropskom i globalnom nivou povlači smanjenje broja gostiju i njihove potrošnje.
Milorad Dodik i njegova vila u Beogradu ponovo su u fokusu javnosti, 18 godina nakon što je predsednik bh. entiteta Republike Srpske kupio nekretninu u glavnom gradu Srbije.
Pokret Samoopredeljenje Aljbina Kurtija priznao je da ne može da formira vladu bez albanske partije, dok je ranije želeo vladu samo s nesrpskim manjinama. Stručnjaci kažu da Kurtijeva stranka kasni s pregovorima o vladajućoj koaliciji, dok bi uključivanje manje albanske stranke proizvelo krhku vladu
Predsjednik RS Milorad Dodik spomenuo je mogućnost "zamrzavanja" antiustavnih zakona usvojenih u RS. Analitičari ocenjuju da je Dodik "reterirao" pritisnut potjernicom zbog narušavanja ustavnog poretka, izostankom ključne međunarodne podrške, te i pod teretom sankcija Njemačke i Austrije.
Srbija će u 2025. za kamate morati da izdvoji oko 1,9 milijardi evra, što predstavlja 2,1 odsto BDP-a, dok u zemljama centralne i istočne Evrope rashodi za kamate u proseku iznose oko 1,5 odsto BDP-a.
Kamenje i saobraćajne zabrane pored jednog dijela puta. Tako izgleda dio magistralne ceste koja spaja Sarajevo i Tuzlu.
Učitajte više sadržaja...