Broj onih koji u Hrvatskoj vjeruju u razne teorije zavjere je u blagom opadanju, ali još uvijek velik broj građana vjeruje da se manipulira brojem mrtvih od korone ili da je virus proizveo farmaceutski lobi kako bi zaradio na cjepivu.
Broj oboljelih od korone u Hrvatskoj raste, ali je bolest u blažem obliku nego u ranijim valovima epidemije.
Egipatski šišmiš često nosi virus, ali mogu ga nositi i afrički zeleni majmuni i svinje. Prijenos je s čovjeka na čovjeka i rezultat je izravnog kontakta s krvlju, izlučevinama, organima ili tjelesnim tekućinama zaražene osobe.
Zbog sumnje da su na obolelima od COVID-19 rađeni eksperimenti, zdravstveni organi Severne Makedonije vrše vanredne provere privatne klinike "Žan Mitrev" iz Skoplja.
Procenat zaraženih korona virusom u odnosu na dnevni broj testiranih, polovinom juna 2022, bio je manji od 5%. U prvoj polovini jula meseca, sve države beleže rast u broju inficiranih.
U Srbiji je četvrta doza vakcine protiv COVID-19 dostupna svim građanima, ali nema podataka koliko je ovih doza dato.
Broj zaraženih koronom u Sjevernoj Makedoniji počeo da raste sredinom juna, što se poklopilo sa završetkom školske godine i početkom ljetnjeg raspusta, kada su makedonski državljani u većem broju krenuli van zemlje.
Možda smo zaboravili na nošenje maski i držanje distance, ali korona virus je i dalje tu. Evropa je ove nedelje beležila blizu 500.000 novozaraženih svakog dana, što je tri puta više u odnosu na kraj maja ove godine, podaci su Svetske zdravstvene organizacije.
U pandemiji je došlo do erozije ljudskih prava, najviše siromašnijih, žena, starijih i djece, kao i pripadnika romske manjine, poručili su pravobranitelji s okruglog stola o ljudskim pravima tijekom covid krize u Hrvatskoj.
Korona virus (SARS-CoV-2) pojavio se u Kini krajem 2019. Izaziva povišenu temperaturu, upalu pluća a može dovesti i do smrti.
Zastave Srbije, Kine i Ujedinjenih Arapskih Emirata vijore se ispred tek izgrađene fabrike vakcina Sinofarm u industrijskom delu Beograda. Tri države upustile su se zajednički projekat izgradnje, sredinom 2021. godine, ali fabrika do ovog trenutka još ne radi. Zašto?
Pandemija COVID-a 19 je pogoršala finansijsku situaciju pripadnika manjina na Kosovu iz redova Romske, Aškalijske i Egipćanske zajednice, zaključuje se u istraživanju nevladine organizacije "Glas Roma, Aškalija i Egipćana", koje je objavljeno 1. aprila.
Učitajte više sadržaja...