Muškarac vuče kolica prema uništenom predgrađu Mariupolja, 29. oktobar.
Trening pored teško oštećene zgrade.
Ove fotografije, koje je Reuters objavio 30. oktobra, nude rijedak pogled na Mariupolj, pet mjeseci nakon što je Moskva preuzela kontrolu nad ovim ukrajinskim lučkim gradom.
Građevinari u ratom oštećenoj stambenoj zgradi.
Slike razorenog grada postale su simbol ruske invazije na Ukrajinu, ali posljednjih mjeseci ruske državne novinske agencije povremeno objavljuju fotografije.
Fotografija načinjena 19. oktobra prikazuje ruske vojne kamione ispred razorene zgrade u centru Mariupolja.
Stanovnik Mariupolja i njegov nećak obavljaju baštovanske radove 29. oktobra.
Mariupolj su zauzele ruske snage u maju nakon višemjesečnih borbi u kojima je oko 90 posto gradskih zgrada oštećeno ili uništeno. Hiljade ljudi je poginulo tokom opsade Mariupolja.
Fotografija rekonstrukcije Mariupoljske komorne filharmonije od 21. avgusta.
Radovi na rekonstrukciji započeli su gotovo odmah nakon ruskog preuzimanja nekih zgrada u centru Mariupolja, ali fotografije u ovoj galeriji koje je Reuters objavio 30. oktobra pokazuju da su ogromni dijelovi grada i dalje nenaseljeni.
Žena prolazi pored uništene zgrade 29. oktobra.
Fotografija teško oštećene čeličane Azovstal od 29. oktobra.
Ova čeličana bila je posljednji otpor za pripadnike Azova, kontroverznog ukrajinskog puka koji je na svojim uniformama ranije koristio neonacističke simbole.
Ruski predsjednik Vladimir Putin je u početku tvrdio da je "denacifikacija" opravdanje za invaziju na Ukrajinu. Međutim, Kremlj je nedavno kazao da je to zapravo rat protiv "satanizma".
Ruševine čeličane Azovstal.
Prema pisanju ruske agencije TASS, uništena lokacija Azovstala trebalo bi da bude pretvorena u "eko-tehno-industrijski park i transportno-logistički centar" po cijeni od oko 831 milion dolara.
Igralište u dvorištu srušenog stambenog bloka 29. oktobra.
Mariupolj je nekada bio dom za oko 431.000 ljudi. Procjenjuje se da je danas ostalo manje od četvrtine stanovnika.