Tužilaštvo u Novom Sadu saslušalo više od 60 ljudi nakon nesreće na Železničkoj stanici

Spasilački tim provera deo Železničke stanice na kojoj se obrušila nadstrešnica, 2. novembar 2024.

Više javno tužilaštvo u Novom Sadu saopštilo je 13. novembra da je do sada saslušano 66 osoba, povodom nesreće na Železničkoj stanici u tom gradu, gde je u obrušavanju nadstrešnice poginulo 14 osoba.

U saopštenju tužilaštva navodi se da će u toku dana biti saslušano još pet osoba.

Tužilaštvo u ovom momentu vodi predistražni postupak.

Kako se navodi, u toku je građevinsko veštačenje kako bi se utvrdio uzrok pada nadstrešnice, kao i analiza uzoraka ostataka srušene nadstrešnice.

"Po završetku veštačenja i utvrđivanja uzroka pada nadstrešnice, tužilaštvo će biti u mogućnosti da utvrditi odgovornost za učinjene propuste koji su doveli do tragične posledice", dodaje saeu saopštenju.

Tužilaštvo navodi da nesreća ima apsolutni prioritet u postupanju, te da su u saradnji sa policijom prikupili svu dokumentaciju od svih relevantnih institucija i pojedinaca, čija je detaljna analiza u toku.

Pročitajte i ovo: U dostupnim dokumentima nema upotrebne dozvole za Železničku stanicu u Novom Sadu

Nakon što je 1. novembra u obrušavanju betonske nadstrešnice na renoviranoj Železničkoj stanici u Novom Sadu, poginulo 14 osoba, a tri teško povrđene, deo građana, aktivisti i opozicija pozivaju vlast na odgovornost.

Održano je više protesta, sa kojih je zatraženo utvrđivanje krivične odgovornosti za nesreću, kao i ostavke premijera Srbije Miloša Vučevića i gradonačelnika Novog Sada Milana Đurića.

Nekoliko dana nakon nesreće, ostavku je podneo jedino ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić.

Među zahtevima protesta je i objavljivanje svih tajnih ugovora u vezi sa rekonstrukcijom Železničke stanice u Novom Sadu, a traži se i kontrola svih infrastrukturnih projekata koji su započeti i realizovani u poslednjih deset godina.

Pročitajte i ovo: Odgovornost za Novi Sad, vlast se krije iza struke