"Bulevar krvavih tragova" u znak protesta u Novom Sadu
Građani i aktivisti ostavljali su otiske krvavih šaka na transparentima i ulicama u Novom Sadu zahtevajući odgovornost zbog obrušavanje betonske nadstrešnice Železničke stanice u tom gradu, kada je poginulo 15 osoba, a dve su teško povređene.
Ispisan natpis "Bulevar krvavih ruku".
Aktivisti i građani koji su im se priključili kretali su se Bulevarom oslobođenja, najprometnijom saobraćajnicom u gradu, farbajući ulice u crveno, kako kažu, "tako da ceo Novi Sad vidi krvave tragove".
Na akciju "Bulevar krvavih tragova" pozvale su studentske organizacije "Stav" i "Sviće", koje zahtevaju krivične postupke protiv odgovornih i oslobađanje preostalih aktivista uhapšenih nakon protesta na kojima su građani tražili odgovornost za obrušavanje nadstrešnice na Železničkoj stanici.
Građani sa transparentima na novosadskim ulicama.
Na jednom od transparenata pisalo je i "Svi smo mi pod nadstrešnicom".
Okupljeni su duž bulevara nosili "krvavu" zastavu Novog Sada.
Aktivisti ispred prostorija vladajuće Srpske napredne stranke (SNS) na Bulevaru oslobođenja gde se okupilo i nekoliko desetina njihovih pristalica. Došlo je do verbalnih sukoba kada je kolona aktivista prošla tuda.
U Novom Sadu i Beogradu održano je više protesta, od kojih je najveći bio novosadski održan 5. novembra, kada je nakon demoliranja Gradske kuće uhapšeno više aktivista, od kojih se neki još uvek nalaze u pritvoru. Opozicioni političari i aktivisti traže puštanje uhapšenih na slobodu.
U okviru istrage o obrušavanju betonske nadstrešnice uhapšeno je trinaest osumnjičenih, među njima i ministar građevinarstva Srbije u ostavci Goran Vesić i bivši direktor Infrastrukture železnice Srbije Nebojša Šurlan