Novi Sad posle nevremena: Pozivi za pomoć u sanaciji štete

  • RSE

U olujnom nevremenu 21. jula na području Vojvodine, tri osobe su stradale, a više je povređeno. Najteže je pogođen Novi Sad, gde je i dan kasnije vidljiva materijalna šteta. 

Na fotografiji: Najstarije stablo u centru Novog Sada uništeno je u nevremenu. Stablo koprivića je bilo pod zaštitom, kao spomenik prirode. Gradske vlasti su saopštile da je sanacija nemoguća.
 

U Vojvodini je vanredna situacija na snazi u šest gradova i opština - Novom Sadu, Sremskoj Mitrovici, Šidu, Rumi, Irigu i Sečnju. 


Na fotografiji: Pripadnici Sektora za vanredne situacije saniraju štetu. 

Sektor za vanredne situacije je 21. jula u večernjim satima intervenisao 96 puta. Vatrogasci-spasioci su evakuisali deset osoba u Novom Sadu i dve u Bačkoj Palanci. 

Na fotografiji: Pripadnici Sektora za vanredne situacije saniraju štetu. 

Pojedini delovi Novog Sada ostali su bez struje i vode. Gradski štab za vanredne situacije pozvao je privrednike koji raspolažu mehanizacijom da pomognu u otklanjanju posledica nevremena. 

Širom Novog Sada su dan nakon olujnog nevremena bile vidljive posledice - polomljena stabla, saobraćajni znaci, oštećena vozila i zgrade. 

Deo opozicije u Novom Sadu je zahtevao hitno reagovanje grada i komunalnih službi. Nakon druge po redu nezapamćene oluje u Novom Sadu,
"Pre svega, zbog očiglednih razmera štete, zahtevamo da Grad Novi Sad, pored postojećih sredstava iz budžetske rezerve, opredeli dodatna sredstva ne samo za javne površine, nego i za privatne posede i objekte, nakon što se formira komisija zadužena za utvrđivanje štete", saopštio je opozicioni pokret Bravo. 

Dan nakon olujnog nevremena u Srbiji, u kojem su smrtno stradale tri osobe, a više povređeno, sabira se šteta. Ekipe su na terenu kako bi sanirale posledice, koje su najviše vidljive u Novom Sadu, najvećem gradu pokrajine Vojvodine na severu.