Sjedinjene Države i Britanija su 3. februara pogodile položaje koje koriste pobunjenici Huti u Jemenu.
AP je saopštio da je napadnuto 30 položaja koje koriste Huti.
Ovo je drugi talas napada koji bi trebalo da dodatno onesposobi grupe koje podržava Iran i koje su napale američke i međunarodne interese nakon rata između Izraela i Hamasa.
Hamas su SAD i EU proglasile terorističkom organizacijom.
Najnovije udare protiv Huta izveli su brodovi i borbeni avioni.
Prestonica Jemena Sana, koju kontrolišu Huti pobunjenici, pogođena je serijom vazdušnih udara kasno uveče 3. februara, objavio je televizijski kanal pobunjenika okrivljujući Britaniju i Sjedinjene Države.
"Napadi SAD i Velike Britanije bili su usmereni na sektore na jugu prestonice", saopštila je televizija Al Masira, dok su svedoci izvestili o velikim eksplozijama u gradu, prenosi AFP.
Pročitajte i ovo: Irak upozorio na 'katastrofalne posljedice' na regiju nakon napada SAD-aUdari su usledili nakon vazdušnog napada u Iraku i Siriji prethodnog dana koji je bio usmeren na milicije koje podržava Iran i Iransku revolucionarnu gardu u znak odmazde za napad dronom u kojem su prošlog vikenda ubijena tri američka vojnika u Jordanu.
Vojske SAD i Velike Britanije su i u januaru izveli napade na više lokacija u Jemenu koje koriste pobunjenici Huti koje podržava Iran.
To je bio prvi vojni odgovor SAD na napade Huta dronovima i raketama na komercijalne brodove od početka rata između Izraela i Hamasa u oktobru.
Pročitajte i ovo: Biden krivi militante koje podržava Iran za smrt tri američka vojnika u JordanuHuti, koji kontrolišu najnaseljenije delove Jemena, tvrdili su da izvode napade iz solidarnosti s Palestincima u Pojasu Gaze koji su pod napadima Izraela.
Napadi Huti su poremetili lance isporuka i podstakli strah od globalne inflacije. Takođe su produbili zabrinutost da bi posledice rata između Izraela i Hamasa mogle da destabilizuju Bliski istok.