'Pravda za ubijene žene'
Aktivistkinje za prava žena i građani protestovali su ispred Palate pravde u Prištini, a potom i na glavnim gradskim ulicama. Oni su rekli da su sudovi na Kosovu patrijarhalni, tvrdeći da pravosudni sistem izriče niske kazne za ubijanje žena.
Demonstranti su 8. marta 2022. bacali boju i dim u pravcu zgrade Palate pravde u Prištini.
"Policija ima krv na rukama", bio je jedan od slogana ovog protesta. Demonstranti su optužili agencije za provođenje zakona da zanemaruju slučajeve nasilja u porodici.
Učesnik protesta "Pravda za ubijene žene". Organizatori ovog protesta poručili su da "ne možemo uživati u slobodi bilo koga, bez slobode svakoga".
Učesnik protesta organizovanog u Prištini 8. marta, drži panel na kome piše "Zašto je moć mog glasa nepoštenija od dela nasilnika?".
Protest ispred Palate pravde, koju kritikuju da ne reaguje brzo u slučaju nasilja nad ženama, seksualnog uznemiravanja i izriče niske kazne muškarcima.
"Dole patrijarhat" jedan je od slogana koji su uzvikivali učesnici protesta u Prištini 8. marta 2022. godine.
"Koliko propuštenih poziva" i "Ubijanje žena je nacionalna vanredna situacija" bili su neki od slogana na protestu 8. marta u Prištini.
Građani su marširali ulicama Prištine, pozivajući institucije da ne zanemaruju slučajeve silovanja, seksualnog uznemiravanja, nasilja nad ženama i drugih nepravdi na osnovu pola i seksualne orjentacije.
"Feminizam će nas osloboditi", piše na panelu ove žene koja je učestvovala na protestu organizovanom 8. marta u Prištini.
Protest protiv ubistva žena na Trgu Zahira Pajazitija 08.marta 2022.
Demonstranti su krivili pravosudni sistem za zanemarivanje sudskih slučajeva, u kojima su žrtve žene.
Organizatori protesta u Prištini saopštili su da su od 2010. godine muškarci ubili 48 žena.
"Jednak posao kod kuće", piše na bilbordu. Demonstranti su tražili da se žene tretiraju ravnopravno, a ne, kako su rekli, "građani drugog reda i muškarci zarobljenici".