
Ismail Zulfić u školi
Superheroj bez plašta
Ismail, dječak koji je rođen bez obje ruke i s deformitetom jednog stopala, a na drugom su mu sastavljeni prsti. Uprkos svemu, on samostalno jede, vozi bicikl i hoverboard, igra igrice, pliva, crta, piše...Ovo je priča o borcu za inkluzivno društvo, koji svojom pojavom i duhom inspiriše sve oko sebe, pa i našeg fotografa Midhata Poturovića, koji je Ismaila pratio od 2016. godine.

Marš nacionalista u Poljskoj za vrijeme obilježavanja 100 godina nezavisnosti
Kreće li EU stopama Jugoslavije?
Podsjeća li današnja Evropa na Jugoslaviju osamdesetih i devedesetih godina? Kako se u istočnoj Evropi rehabilituju kvislinzi kao što je to bilo u Jugoslaviji devedesetih godina, kako u pojedinim evropskim zemljama jača mržnja prema migrantima kao što se u Jugoslaviji širila mržnja među njenim narodima? Na ova pitanja u najnovijem Mostu RSE odgovarali su historičari - Hrvoje Klasić iz Zagreba i Srđan Milošević iz Beograda.

Odluku o promeni naziva čelnici Užica obrazložili su "potencijalno pogrešnim tumačenjima"
Uspavana Velika Srbija
Malo je falilo da Užičani dobiju spomenik pod istim nazivom kao i ideologija koja je Srbiju odvela u ratove devedesetih. Iako se statua "Velika Srbija" na ulazu u taj grad, oko 160 kilometara jugozapadno od Beograda, ne odnosi na vreme poslednjih ratova, ime je zamenjeno samo nekoliko dana uoči svečanog otkrivanja. Statua se sada zvanično zove "Velika pobeda", ali prvobitnim nazivom pušten je duh iz boce, ocenjuje istoričar Srđan Milošević.
Vukovar
Šta je JNA radila u ratu u Hrvatskoj?
Pred 27. obljetnicu pada Vukovara i masakra hrvatskih civila u Hrvatskoj u selu Škabrnja nedaleko Zadra, dviju operacija u kojima je ujesen 1991. godine sudjelovala i JNA, u Zagrebu je predstavljen dossier Fonda za humanitarno pravo iz Beograda o ulozi JNA u ratovima u Hrvatskoj i BiH i njenoj transformaciji iz jugoslavenske u srpsku vojsku. Haški osuđenik, bivši oficir JNA Veselin Šljivančanin danas je moralni autoritet u Srbiji, kazali su gosti iz Beograda.
Tradicionalni studentski ples na Univerzitetu u Podgorici
Šamar crnogorskih studenata vjerskoj toleranciji
Najnovije istraživanje Ministarstva za ljudska i manjinska prava otkrilo jeporažavajuću činjenicu da skoro svaki drugi student Crnogorskog univerziteta ne bi stupio u brak sa osobom druge vjere. Gdje su uzroci tako visoke intolerancije na drugu religiju, koja dolazi ni manje ni više nego od akademskih građana, koji se smatraju progresivnim dijelom svake zajednice?