Crnogorska opozicija traži odgovornost direktora policije

Opoziciona crnogorska Narodna stranka (NS) ocenila je danas da treba utvrditi odgovornost direktora Uprave policije Veselina Veljovića, zbog, kako se navodi, prebijanja Aleksandra Pejanovića u policijskom pritvoru.

Prema saopštenju NS, ako taj slučaj ne dobije epilog na sudu i ako ne bude završen smenom odgovornih u Uporavi policije, onda će to biti "dokaz" da je Crna Gora "daleko od Evrope i evropskih vrednosti".

Bivši bokser i nekadšnji radnik MUP-a Aleksandar Pejanović prošlog petka se sam predao policiji, a bio je tražen zbog sumnji da je učestvovao u neredima na mitingu opozicionih stranaka u Podgorici,

13. oktobra, organizovanom nakon što je Crna Gora priznala nezavisnost Kosova.

Predstavnici opozicije i Pejanovićevi advokati tvrde da je on pretučen dok je bio u dvodnevnom policijskom pritvoru i da ga je tukla grupa policajaca sa fantomkama na glavama.