Do sada je osvojio glasove 1191 delegata, koliko mu je i potrebno za nominaciju na republikanskoj konvenciji. Istodobno, medju demokratima se i dalje vodi borba izmedju Hillary Clinton i Baracka Obame.
Ne krijući zadovoljstvo zbog pobjede senator John McCain progovorio je o jednoj od najvručijih američkih tema -ratu u Iraku. "Idući predsjednik, mora objasniti kako on ili ona , namjeravaju okončati rat bez provociranja sektaškog konflikta koji bi mogao prerasti u genocid i tako destabilizirati cijeli Bliski Istok što bi u konačnici moglo osnažiti utjecatj naših neprijatelja i ugroziti našu sigurnost tamo" rekao je McCain.Njegov oponent bivši guverner Arkansasa Mike Huckabee je nakon objave prvih rezultata najavio povlačenje iz republikanske utrke te zajamčio podršku McCainu na predsjedničkim izborima .
U demokratskom taboru priča oko nominacije nije završena. Bivša prva dama Hillary Clinton zaustavila je pobjednički niz Baracka Obame na 11 prethodnih demokratskih predizbora, kojima se može dodati i 12., ona u Vermontu, i osigurala svoj ostanak u utrci za demokratsku predsjedničku nominaciju. Osvojila je Ohio, Texas i Rhode Island pa se tako utrka može nastaviti sve do stranačke nacionalne konvencije Demokarata 25. kolovoza.
"Kažu da je Ohio država koja zna izabrati predsjednika. U novijoj povjesti ni jedan kandidat nije pobijedio na izborima za predsjednika SAD-a, demokrat ili republikanac, a da prije toga nije pobijedio na predizborima u Ohiju", rekla je Clinton i svojim pristašama je poručila:
"Svima ovdje u Ohaju i diljem Amerike koji su odbijali poraz, svima koji su stajali uspravno, svima koji rade odgovorno i koji nikada nisu odustajali – ova pobjeda je i vaša pobjeda".
No, ni senator Obama nije izgubio nadu da će sjesti u Bijelu kuću, pa je u Texasu gdje je po tvrdnjama marketinških stručnjaka potrošio više novca od Hillary, usprkos porazu kazao kako i dalje ima jednak broj delegatskih glasova i na putu je dobijanja strančle nominacije za predsjeničkog kandidata.