Dostupni linkovi

Doček u Sarajevu za paraolimpijce BiH, osvajače srebrnih medalja u Parizu

Doček paraolimpijaca Bosne i Hercegovine nakon osvojene dvije srebrne medalje na igrama u Parizu. Sarajevska vijećnica, 9. septembra 2024.

U Sarajevu je 9. septembra priređen doček za reprezentaciju Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci i bh. paraolimpijaca u plivanju Ismaila Barlova, nakon što su na paraolimpijskim igrama u Parizu osvojili dvije srebrne medalje.

Ismail Barlov osvojio je 4. septembra srebrnu medalju u disciplini 50 metara prsno.

"To je ostvarenje mojih snova. Naredni cilj je zlato na Svjetskom prvenstvu sljedeće godine", kazao je Barlov nakon dolaska u Sarajevo.

Ismail Barlov, Sarajevo, 9. septembra 2024.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci osvojila je srebrenu medalju na Paraolimpijskim igrama u Parizu, a u finalu su poraženi od selekcije Irana sa 3:1.

Ovo je do sada sedma medalja za reprezentaciju BiH u sjedećoj odbojci.

Paraolimpijske igre zatvorene su 8. septembra svečanom ceremonijom, na kojoj je zastavu BiH nosio Ismail Barlov.