U Srbiji je u poslednja 24 sata od korona virusa preminulo još pet osoba, a registrovano je 1.545 novozaraženih, saopštilo je Ministarstvo zdravlja Srbije.
Od početka epidemije u Srbiji ovo je najveći broj novozaraženih osoba a, kako je objavljeno na stranici covid19.rs 30. oktobra u 15 sati, hospitalizovano je 1.048 pacijenata, a na respiratorima je 47 osoba.
Procenat smrtnosti je 1,80 odsto.
Ukupno je od početka epidemije u Srbiji registrovano 45.137 slučajeva korona virusa, dok je 814 osoba preminulo, podaci su Ministarstva zdravlja.
Darija Kisić Tepavčević, iz republičkog Kriznog štaba za borbu protiv COVID-19, saopštila je da je najviše zaraženih danas registrovano u Beogradu – 796.
Dodala je da su 23 osobe primljene u privremenu bolnicu u hali Beogradske arene u poslednja 24 sata i da je u tom objektu smešten ukupno 121 pacijent.
Ona je saopštila da je korona virus registrovan kod 164 učenika u osnovnim školama i 149 u srednjim, da je u toku ove nedelje kod 56 đaka zabeležen korona virus, i zaključila da se radi o sporadičnim slučajevima zaraze van škola.
U ustanovama socijalne zaštite i domovima za smeštaj odraslih i starih potvrđeno je prisustvo virusa kod 61 korisnika i 59 zaposlenih, saopštilo je Ministarstvo rada Srbije.
Do 15 časova 30. oktobra u Srbiji je testirano ukupno 1.329.100 osoba koje su ispunjavale kriterijume definicije slučaja.