Holivudski glumac Arnold Švarceneger (Arnold Schwarzenegger) priveden je u sredu na aerodromu u Minhenu pošto nije prijavio skupoceni sat, izjavio je portparol carine za AFP.
Glumac rođen u Austriji i bivši guverner Kalifornije (76) priveden je u sredu popodne u carinskoj zoni po dolasku iz SD, rekao je portparol Tomas Majster (Thomas Meister) .
Očekuje se da će Švarceneger moći da nastavi svoj put kasnije tokom dana, ali "sat će verovatno morati da ostane", rekao je Majster.
Protiv zvezde "Terminatora" i bivše ikone bodibildinga pokrenut je krivični postupak zbog utaje poreza, rekao je on.
Na sat je trebalo platiti porez jer je Švarceneger nameravao da ga proda u Evropskoj uniji, kaže Majster.
Luksuzni sat trebalo je da bude na aukciji na večeri za prikupljanje sredstava za Švarcenegerovu inicijativu za klimu u Kicbilu u četvrtak, objavio je dnevnik Bild.
Predmeti koji se obično prodaju na aukciji na takvim večerama uključuju umetnička dela i potpisane memorabilije, navodi se na veb stranici inicijative.
Sat po meri za Švarcenegera napravio je švajcarski proizvođač ultra luksuznih satova Odemar Pige (Audemars Piguet), navodi Bild.
Izvor: AFP