Predsednica Evropske komisije (EK) Ursula fon der Lajen (von der Leyen) izjavila je da želi da se ruski predsednik Vladimir Putin suoči sa Međunarodnim krivičnim sudom zbog ratnih zločina u Ukrajini.
"Da Putin mora da izgubi ovaj rat i da se mora suočiti sa svojim postupcima, to mi je važno", rekla je ona za TV kanal nemačke novinske kuće Bild.
Nema sumnje da su u Ukrajini počinjeni ratni zločini, rekla je fon der Lajen, koja je 15. septembra posetila Kijev.
Na pitanje da li će Putin jednog dana biti izveden pred sud, ona je odgovorila: "Verujem da je to moguće".
Tokom posete Ukrajini radi razgovora o bližoj integraciji sa Evropskom unijom, Fon der Lajen je obećala da će ta ratom razorena zemlja imati podršku Evrope "koliko god bude potrebn".
Rusija je pokrenula invaziju na susednu Ukrajinu 24. februara.
Izvor: AFP