Nastavnica sa svojim odeljenjem razgovara putem video poziva u Novosibirskom, na više od 3.000 kilometara istočno od Moskve, u Rusiji.
Jegor Pavlišak uči u sobi pored svog psa Pinkija u Jevpatoriji, oko 800 kilometara ujžno od glavnog grada Ukrajine, Kijeva.
Đulio Đovani uči na tabletu na brdu u blizini svog rodnog grada Skansano u centralnoj Italiji. On se svakog dana penje na vrh tog brda kako bi uhvatio stabolan 3G signal i prisustvovao onlajn lekcijama koje organizuje njegov profesor.
Nastavnik drži video konferenciju sa svojim učenicima u Teheranu, glavnog grada Irana. Učenici širom sveta različito su reagovali na bizarnost novih uslova učenja. Jedan učenik iz Londona je relao Njujork tajmsu da su neki nastavnici "samo postavili onlajn neke nasumične fajlove i prethodne seminarske radoce, ali da nisu objasnili šta sa njima treba raditi, niti kada je rok".
Nastavnica Evgenija Guščina drži onlajn predavanje od kuće u selu Kolodišči, oko 20 kilometara istočno od glavnog grada Belorusije, Minska. Studentima je žao nastavnika. Jedan je novinarima rekao da mu je "žao nastavnika jer moraju da promene sve u svojim časovima. Tražiti od nastavnika da odjednom imaju onlajn plan i program je nemoguće. Moramo biti strpljiiv."
Studenti u Rusiji uče na kompjuterima u automobilu, nakon što su se dovezli iz svog sela blizu Čelibanske, oko 1.800 kiliometara istočno od Moskve, kako bi uhvatili jak 3G signal.
Nastavnik u Moskvi drži čas za tri učenika, dok svi ostali nastavu prate preko video linka od svojih kuća.
Pakistanski student Muhamed Ibrahim piše slova engleskog alfabeta kod svoje kuće u glavnom gradu Islamabadu, dok njegova tri drugara iz odeljenja ono što on radi prate preko video aplikacije.
Alis i Džozef Vilkinson imaju čas fizičkog vaspitanja kod svoje kuće u Mančesteru u Engleskoj.
Devojčica uči u svojoj sobi u glavnom gradu Belgije, Briselu tokom pandemije korona virusa.
U Tokiju, glavnom gradu Japana, se ceremonije diplomiranja na univerzitetima održavaju preko tableta koje drže roboti.
Učenici u školi u Tokiju sede na sigurnom odstojanju nakon što su neke škole u Japanu otvorene 5. aprila. Japan je jedna od zemalja koja je prva prijavila slučajeve korona virusa i zatvorila škole 27. februara. Jedna majka u Japanu, čije dete još uvek nije krenulo u školu jer je zatvorena, kaže da je mere karantina zabrinjavaju "jer je njen sin proveo značajno više vremena ispred televizora". Kaže i da se plaši korona virusa, ali i da "ovakav način života dostiže svoje granice".