Srpska Bezbjednosno -informativna agencija (BIA), privela je 15. marta u Beogradu poslanika najjače opozicione partije u Crnoj Gori Ivana Vukovića, saopštila je Demokratska partija socijalista (DPS).
Oglasili su se potom i premijer Milojko Spajić i potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove Filip Ivanović koji su saopštili da je Vuković "na slobodi i da je na putu ka Crnoj Gori".
Ni Spajić ni Ivanović nisu saopštili šta je bio osnov za privođenje poslanika Vukovića u Beogradu.
DPS je prethodno u saopštenju naveo da je Vukovićevo privođenje izraz straha vlasti u Srbiji:
"U strahu su očigledno velike oči – toliko velike da se plaše univerzitetskog profesora i poslanika u Skupštini Crne Gore i vide ga kao prijetnju po ustavni poredak."
Ivan Vuković, inače potpredsjednik DPS-a čiji je počasni predsjednik dugogodišnji lider Milo Đukanović, juče je boravio u Beogradu, a na mreži X je objavio video sa Terazija gdje su okupljeni 14. marta dočekivali građane Srbije iz drugih gradova.
Video je objavio sa porukom: "Uvijek uz studente! (live from BG)."
Ivan Vuković je i bivši gradonačelnik Podgorice i oštar kritičar vlasti predsjednika Srbije Aleksandra Vučića, predsjednika bh. entiteta Republike Srpske Milorada Dodika, kao i vladajuće koalicije u Crnoj Gori čiji su djelovi u političkom savezi sa vlastima Srbije i Republike Srpske.
Premijer Milojko Spajić je poručio na mreži X da su nadležni organi Crne Gore promptno reagovali prema kolegama iz Srbije:
"I poslanik crnogorskog Parlamenta je već na putu ka Crnoj Gori."
Navodeći da će država uvijek stati uz svoje građane, Spajić je rekao da ne podržava "miješanje naših zvaničnika" u unutrašnju politiku drugih zemalja.