Dostupni linkovi

Đukanović kritikuje crnogorsku vladu jer nije zabranila ruske medije 


"Nema mjesta za nepostupanje i indiferentnost prema sistematskom manipulisanju informacijama i dezinformisanju o zločinu i onima koji ga u ovom trenutku trpe", napisao je crnogorski predsjednik Milo Đukanović na Tviteru. 
"Nema mjesta za nepostupanje i indiferentnost prema sistematskom manipulisanju informacijama i dezinformisanju o zločinu i onima koji ga u ovom trenutku trpe", napisao je crnogorski predsjednik Milo Đukanović na Tviteru. 

Crnogorski predsjednik Milo Đukanović ocijenio je da izostanak reakcije Vlade Crne Gore na odluku EU o suspenziji rada ruskih medija "kompromituje zemlju kao kredibilnog partnera NATO i buduću članicu EU".

"Nema mjesta za nepostupanje i indiferentnost prema sistematskom manipulisanju informacijama i dezinformisanju o zločinu i onima koji ga u ovom trenutku trpe", napisao je Đukanović na Tviteru.

I dok Zapad pojačava sankcije prema Rusiji, zvanična Podgorica, koja se pridružila sankcijama Evropske unije (EU), još nije donijela potrebne odluke da bi ih sprovela u praksi.

Na sajtu Vlade Crne Gore je 1. marta objavljeno da se Crna Gora pridružila svim restriktivnim mjerama, među kojima je osam paketa individualnih i ekonomskih sankcija, koje je EU usvojila protiv Rusije.

Prema Zakonu, Vlada to mora potvrditi prije implementacije, i poslati spisak mjera državnim institucijama koje su zadužene za sprovođenje.

Pored ostalog, Vlada nije donijela odluku o zabrani ruskih medija Raša tudej i Sputnjik u Crnoj Gori, na šta je upozorila EU, koja ih je zabranila 2. marta.

Crnogorski predsjednik je ocenio da je "odluka EU da suspenduje aktivnosti ruskih emitera adekvatan odgovor na kontinuirano sprovođenje dezinformisanja i manipulacije informacijama protiv EU i evropskog jedinstva".

Kako je nezvanično potvrđeno RSE, odluka o zabrani ruskih medija je povučena "jer na sjednici Vlade, 3. marta nije postojala većina [ministara] da se odluka usvoji".

Prethodno je Savjet Agencije za elektronske medije saopštio da ne može zabraniti emitovanja tih kanala u Crnoj Gori bez odluke Vlade.

Iz kabineta premijera Zdravka Krivokapića nije odgovoreno na upit RSE – zaštoVlada nije donijela odluku o zabrani ruskih vladinih medija - kako je to predložilo Ministarstvo javne uprave i medija, na čijem je čelu Tamara Srzentić.

Od 4. februara kada joj je izglasano nepovjerenje, Vlada je politički podijeljena na ministre koji su lojalni odlazećem premijeru Zdravku Krivokapiću, dok dio ministara podržava doskorašnjeg vicepremijera a sadašnjeg mandatara Dritana Abazovića.

Upravo je na inicijativu Abazovićevog pokreta URA izglasano nepovjerenje Vladi, podrškom opozicije, predvođene Demokratskom partijom socijalista, predsjednika Mila Đukanovića.

Oleksandra i Srđan: Horor u Ukrajini
molimo pričekajte

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00

XS
SM
MD
LG