Dostupni linkovi

Troje mrtvih u dva napada u Kabulu


Mesto eksplozije u Kabulu, 15. decembar 2020.
Mesto eksplozije u Kabulu, 15. decembar 2020.

Najmanje tri osobe su ubijene u utorak, 15. decembra, u dva odvojena napada u Kabulu, saopštile su avganistanske vlasti.

Kako su saopštili bezbednosni zvaničnici, ubijen je zamenik guvernera avganistanskog glavnog grada, Kabula, Mahboobullah Mohebi. On i njegov sekretar stradali su u utorak kada je eksplodirao uređaj pričvršćen za njihov automobil, prenosi BBC.

Avganistanski informativni kanal Tolo TV izvestio je da su u napadu povređena i dva Mohebijeva zaštitara. Nijedna grupa još nije potvrdila da stoji iza napada.

To su poslednja u nizu ubistava u Avganistanu ovog meseca, uključujući i vladinog tužioca koji je ubijen dok je išao na posao. Na meti su novinari, aktivisti i druge političke ličnosti.

Napoznati napadač je u odvojenom napadu u Kabulu ubio jednog policajca.

Istraga je u toku.

XS
SM
MD
LG