Dostupni linkovi

Brisel: Nema novih pregovora oko Bregzita


Sa protesta protiv Bregzita, London, mart 2017.
Sa protesta protiv Bregzita, London, mart 2017.

Predsjednik evropskog parlamenta Antonio Tajani rekao je danas da su 27 članica Unije koje ostaju u bloku jedinstvene u stavu da neće biti novih pregovora o istupanju Velike Britanije.

"Vlade 27 zemalja i dalje su jedinstvene kada je riječ o Bregzitu. Nadam se da možemo da izbjegnemo tvrdi Bregzit", rekao je Tajani novinarima.

On je dodao da je "teško zamisliti da može biti novih pregovora o sporazumu o povlačenju Britanije, koji su već potvrdile države članice EU".

Britanski premijer Tereza Mej očekuje da će u narednim danima nastaviti razgovore sa liderima EU, nakon što je od poslanika britanskog parlamenta dobila podršku da ponovo pregovara o sporazumu.

Poslanici su usvojili amandmane na ranije sklopljeni sporazum, koji su u toj formi odbacili glasanjem u januaru.

Oni žele da se u sporazumu izmijeni dogovoreno rješenje za granicu između Republike Irske i britanske pokrajne Sjeverne Irske.

Preporučujemo

XS
SM
MD
LG