Dostupni linkovi

U vazdušnim napadima u Siriji 23 žrtve


Ilustracija
Ilustracija

Sirijski državni mediji i posmatračke grupe su izvjestili da je u vazdušnim udarima na teritorije pod kontrolom "Islamske države" na sjeveroistoku Sirije ubijeno najmanje 23 ljudi.

Opservatorija za ljudska prava, čije je sjedište u Britaniji, prvobitno je saopštila je da nije jasno da li su avioni koalicije predvođene SAD ili irački avioni izveli napad u utorak u provinciji Hasakeh. Opservatorija je rekla da su među ubijenima i 10-toro djece i šest žena i sedam starijih ljudi.

Vazdušni udari su izvedeni u oblastima gdje se kurdske snage (SDF) koje podržavaju SAD, bore da izbace militantnu "Islamsku državu" iz nekih od posljednjih džepova teritorije koje kontrolišu.

Sirijska državna novinska agencija SANA, kaže da je 25 civila ubijeno u vazdušnim udarima južno od Šadadija, i za napad su optužili koliciju predvođenju SAD.

Sirijske kurdske snage su saopštile da nastavljaju kampanju protiv "Islamske dražve" koja još uvijek kontroliše oblasti u blizini granice sa Irakom.

U međuvremenu je američki State Department saopštio da Sjedinjene države zajedno sa svojim partnerima rade na lansiranju operacije u, kako su rekli, posljednjim utočištima "Islamske države" u Siriji.

SAD će takođe raditi sa Turskom, Izraelom, Jordanom, Irakom i Libanom, da osiguraju njihove granice od "Islamske države", te će tražiti dalji doprinos regionalnih partnera i saveznika na stabilizaciji oslobođenih teritorija, takođe je naveo State Department.

XS
SM
MD
LG