Dostupni linkovi

ABBA snimila dvije pjesme, prvi put u 35 godina


ABBA na pobjedničkom postolju Eurosonga sa pjesmom 'Waterloo' u Stokholmu, 9. februara 1974.
ABBA na pobjedničkom postolju Eurosonga sa pjesmom 'Waterloo' u Stokholmu, 9. februara 1974.

Legendarna švedska pop grupa ABBA, objavila je da su snimili prve dvije pjesme od raspada ovog kvarteta 1983.

Ševdska grupa koja je imala ukupno 9 hitova broj 1. na svjetskim top listama između 1974. i 1980., i koja je prodala stotine miliona nosača zvuka širom svijeta, na Instagramu je objavila da su snimili dvije nove pjesme za projekat avatar koji će slavni četverac otpjevati.

U saopštenju se navodi: "Odluka da idemo naprijed sa uzbudljivim Abba avatar projektom -turnejom imala je neočekivanu posljedicu. Svi smo osjećali da će nakon 35 godina biti zabavno ujediniti snage i ponovo ući u studio za snimanje. I to smo učinili. I bilo je kao da je vrijeme stalo, i kao da smo samo bili otišli na kratki odmor. Izuzetno radosno iskustvo!", stoji o obrazložnju slavne grupe.

Jedna od dvije nove pjesme koja su nastale, zove se "Ja još imam vjere u tebe" (I Still Have Faith in You)i biće emitovana u televizijskom specijalu u decembru.

Ranije ove sedmice, član Abba-e Bjorn Ulvaeus u Briselu je otkrio detalje predstojećeg projekta.

Centralno mjesto zauzima dvosatni TV show koji je koprodukcija NBC-ja i BBC-ja, koji će nastup benda prikazati kao kompjuterski generisane avatare.

Ulvaeus je rekao da je grupa digitalno skenirana i da su im "godine zaustavljene" da bi izgledali kao što su bili 1979., kada su radili svoju treću i finalnu svjetsku turneju.

Abba avatari planiraju novu svjetsku turneju od sljedeće godine.

Najslavniji švedski bend, Abba formirana je u Stokholmu 1972.

XS
SM
MD
LG