Dostupni linkovi

Američke snage zadržaće se 'malo duže' u Siriji


Ilustrativna fotografija
Ilustrativna fotografija

Visoki dužnosnik američke administracije izjavio je da se predsjednik Doland Trump tokom sastanka na svojim timom za nacionalnu sigurnost složio da američke snage “zadrže malo duže u Siriji,” ali se usprotivio njihovom dugoročnom angažmanu u toj zemlji.

Trump želi biti siguran da je militantna Islamska država poražena te je pozvao i druge države da pomognu u osiguravanju mira u Siriji.

U međuvremenu je glasnogovornica Bijele kuće Sarah Sanders kazala da vojna prisutnost američkih snaga u Siriji neće biti dugoročna, ali je dodala da su militanti takozvane Islamske države “gotovo u potpunosti uništeni.”

Trumpov direktor obavještajne agencije Dan Coats izjavio je da će Bijela kuća “vrlo skoro” objaviti odluku o angažmanu vojske u Siriji.

XS
SM
MD
LG