Skupština akcionara Kompanije za prenos električne energije "Elektroprenos BiH" donijela je danas u Banjaluci odluku o raspodjeli dobiti ove kompanije u iznosu od 7,4 miliona konvertibilnih maraka, od čega će Republici Srpskoj pripasti 2,9, a FBiH 4,1 milion maraka.
Preostali iznos sredstava namijenjen je za rezerve "Elektroprenosa BiH".
Premijer Republike Srpske Željka Cvijanović rekla je da je "Elektroprenos" stabilna i funkcionalna kompanija, te da se na primjeru "Elektroprenosa BiH" pokazalo da dva entiteta, zajedno sa upravom ove kompanije, mogu bilježiti dobre rezultate.
"Kada je riječ o kadrovskim rješenjima odlučili smo da budu ujednačeni mandati za obavljanje funkcija u 'Elektroprenosu BiH' na četiri godine, da će se voditi računa o rotaciji i da će svi mandati počinjati od aprila", pojasnila je Cvijanović.