Vrhovni duhovni vođa Irana Ali Hamenei izjavio je danas će teroristički napadi Islamske države Iraka i Levanta (IDIL) u Teheranu samo doprineti širenju mržnje prema Vašingtonu i Rijadu.
"Takvi postupci će samo povećati mržnju protiv američke vlade i njenih agenata u regionu, kao što je (vlada) Saudijske Arabije", navodi se u poruci vrhovnog vođe povodom sahrane žrtava napada koji se dogodio 7. juna.
Sahrana je počela danas ceremonijom u iranskom parlamentu, jednom od mesta koje je bilo meta terorističkih napada.
Posle molitve, povorka će se uputiti ka univerzitetu u Teheranu a zatim ka groblju nedaleko od mauzoleja ajatolaha Homeinija, koji je takođe bio mesto napada militanata.
U napadima u Teheranu poginulo je 17 osoba, dok je nekoliko desetina povređeno. Odgovornost za napad preuzeli su militanti IDIL-a.