Svi osumnjičeni su pripadali takozvanoj "Izvidničko-diverzantskoj grupi Štaba Teritorijalne obrane Gline", kojom je zapovjedao kapetan Joso Kovačević i čiji je komandant bio tadašnji predsjednik Skupštine općine Glina, Dušan Jović.
Nijedan od okrivljenih nije dostupan hrvatskim pravosudnim organima. Glasnogovornica Županijskog suda u Sisku Snježana Mrkoci:
„Svih šest osoba su državljani Republike Srbije i imaju poznate adrese prebivališta u Republici Srbiji. Tijekom istražnog postupka svih njih šestero je ispitano. Oni su se u svojim obranama branili šutnjom. Optužnica još nije stupila na pravnu snagu. Optužnica će im biti dostavljena diplomatskim putem u Srbiju, obzirom da su poznate adrese njihovih prebivališta. Nakon što optužnica stupi na pravnu snagu započet će se sa suđenjem.“
Po svoj prilici, šestorici će se suditi u odsutnosti jer Republika Srbija ne može izručiti svoje građane.
Osim zločina u Joševici, sudski epilog još nije dobio ni zločin u Glinskom Novom Selu, gdje je u listopadu 1991. godine ubijeno 33 ljudi. Lani su žitelji Joševice i Glinskog Novog Sela najavljivali da će radi neučinkovitosti u istrazi ovih zločina tužiti hrvatsku državu, ali njihov odvjetnik Darko Rogan smatra da to više nije potrebno:
„Koliko vidim, Državno odvjetništvo je u nekim postupcima i u nekim fazama. Po mom mišljenju ne bi bilo svrhovito, budući da država sama već radi na nekim stvarima, pa nije potrebno vršiti bilo kakav pritisak u vezi sa tim.“