Papa Franja upozorio je da će "veći deo čovečanstva" biti uništen ako tenzije sa Severnom Korejom eskaliraju i pozvao na diplomatiju i UN da preuzmu vodeću ulogu u iznalaženju rešenja.
Na pitanje novinara šta bi, u cilju smanjenja tenzija, rekao američkom predsedniku Donaldu Trampu koji je poslao američki nosač aviona na vežbe blizu Severne Koreje, i drugim liderima, papa Franja je rekao da bi ih pozvao da upotrebe diplomatiju i pregovore zbog "budućnosti čovečanstva".
Komentarišući testove Severne Koreje i američka upozorenja da će posledice biti "katastrofalne" ukoliko ne prestanu, papa Franja je rekao da bi UN trebalo da ponovo preuzmu vodeću ulogu u rešavanju konflikta, ocenjujući da je ona vremenom "razvodnjena".
"Danas, veći rat će uništiti ne mali deo čovečanstva, već veći deo čovečanstva i kulture. Sve. Sve, zar ne? Bilo bi grozno. Ne mislim da bi današnje čovečanstvo to izdržalo", rekao je papa novinarima sinoć, po povratku iz Egipta u Vatikan.