Dostupni linkovi

Putin i Erdogan ponovo razgovarali o Siriji


Vladimir Putin i Redžep Tajip Erdogan
Vladimir Putin i Redžep Tajip Erdogan

Ruski predsednik Vladimir Putin danas je drugi put za dva dana razgovarao s turskim kolegom Redžepom Tajipom Erdoganom o situaciji u Siriji, temi o kojoj se dve zemlje ne slažu i pored nedavnog bilateralnog približavanja, saopštio je Kremlj.

"Putin i Erdogan su u telefonskom razgovoru razmenili stavove o situaciji u Siriji", navodi se u kratkom saopštenju Kremlja.

Predsednici Rusije i Turske su juče u prvom razgovoru koji je inicirao Erdogan, takođe razgovarali o Siriji i o koordinaciji napora u borbi protiv terorizma.

Prema turskim izvorima, Erdogan i Putin su juče razgovarali o pogibiji četiri turska vojnika u Siriji u četvrtak, u bombardovanju koje Ankara pripisuje sirijskim vlastima.

"Dvojica lidera su u telefonskom razgovoru razmenili stavove i informacije u napadu u kojem su poginuli turski vojnici na području Al Baba, na severu Sirije", saopštio je Erdoganov kabinet.

XS
SM
MD
LG