Više hiljada demonstranata marširalo je danas ulicama Pariza dok je u Senatu trajala diskusija o kontroverznim reformama Zakona o radu.
Marš je uglavnom protekao mirno, ali je policija upotrijebila suzavac nakon što su neki od demonstranata bacali razne predmete. Ruta marša bila je od trga Bastilja do trga Italija u istočnom dijelu grada i protekla je uz pratnju policije.
Zabilježeno je nekoliko incidenata, jer su pojedini demonstranti pokušali da oštete autobuska stajališta. Prema podacima sindikata "For Uvrije" u protestima je učestvovalo 55.000 osoba, a policija navodi da je bilo 15.000 okupljenih.
Slični marševi održani su i u drugim većim francuskim gradovima. Ajfelov toranj u Parizu danas je zatvoren za posjetioce, jer je osoblje stupilo u štrajk zbog kontroverznih reformi Zakona o radu. Prošle godine je skoro sedam miliona ljudi ili oko 20.000 dnevno kupilo kartu za ulazak na Ajfelov toranj.